Sosyal, Kültürel ve Sportif Aktiviteler

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak, öğrencilerimizin derslerinden arta kalan serbest zamanlarını en verimli şekilde değerlendirmelerine yönelik, ilgi alanlarına göre kültürel ve güzel sanatlarla ilgili faaliyetleri izlemeleri ya da bu faaliyetlere bizzat kendilerinin katılmaları ve faaliyetin içinde yer almaları, düzenlenen kurs ve eğitimlerle Sağlık Kültür ve Spor Dairesi tarafından sağlanmaktadır.

Öğrencilerin serbest zamanlarında ilgi ve yeteneklerine göre sanat ve kültür çalışmalar yapmaları için, Halk Oyunları, Müzik, Tiyatro, Şiir Dinletisi, ve Spor gibi birçok faaliyet alanlarında kurslar açılmakta ve eğitim verilmektedir. Öğrencilerin; çalışma gurupları, öğrenci kulüpleri, korolar, müzik gurupları ve toplulukları kurmalarına yardımcı olunmakta ve yapmak istedikleri faaliyetlerine dairemizce destek verilmektedir. Üniversite içinde ve dışında konser, gösteri, sergiler düzenlemeleri ve üniversiteler arasında yapılmakta olan yarışmalara katılmaları sağlanmaktadır. Bu etkinliklere doğrudan katılan öğrenciler yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerde üniversitemizi temsil etmekte, kendileri yılsonu törenlerinde ödüllendirilmektedirler.

Beslenme
Beslenme

 

Yağmurun başkenti Rize, dik yamaçlı vadileri, doruklara ulaşılabilir dağları, buzul gölleri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi kemer köprüleri ve kaleleri, coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm beldesidir. Kano, rafting, yamaç paraşütü, dağcılık, kayak, trekking gibi bir dizi hobi için de uygun doğaya sahiptir.

Beslenme
Beslenme

 

 

Kültürel aktivitelerde kullanılan salonlar ve tesisler şöyledir:

Spor Salonu: 6000 m2 alana sahip spor salonu öğrenci ve personelin spor yapabilmeleri için, kondisyon merkezi olarak; ayrıca geleneksel spor şölenlerinde, konserlerde, diğer kültürel ve sosyal aktivitelerde kullanılmaktadır.

Futbol Halı Sahası: 1250 m2 alana sahip futbol halı sahası, öğrenci, akademik personel, idari personel ve misafirlerimize, belirlenen ücret karşılığında hizmet vermektedir. Ayrıca merkez kampüs dışındaki fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımızda da öğrencilerimizin ve personelimizin spor yapabilecekleri alanlar mevcuttur.

Beslenme
Beslenme

 

Etkinlikler

Akademik Açılış Töreni : Eğitim-Öğretim Yılına başlarken düzenlenen Akademik Açılış Töreni, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilmektedir. Atatürk Anıtı’na çelenk sunma ve saygı duruşu ile başlayan tören, ülkemizin saygın isimlerinin verdiği ‘Açılış Dersi’ ile daha da anlamlı hale gelmektedir.

Beslenme
Beslenme

 

Mezuniyet Töreni : Üniversitemizin en önemli ve en kapsamlı etkinliklerinden biridir. Eğitim-öğretim süresini başarıyla tamamlayan mezunlarımız, bu tören ile yeni bir hayata uğurlanmakta, dereceye giren mezunlar çeşitli hediyelerle ödüllendirilmektedir. Mezun olan öğrencilerimizin, aileleri ile katıldığı törende, il protokolünden önemli isimler de yaşanan coşkuya ortak olmaktadır.

Beslenme
Beslenme

 

Kültür ve Spor Şenliği : Kültürel ve sosyal yaşama katkı sağlamak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bahar Şenliği, Mayıs ayında yapılmaktadır. Öğrencilerin etkin katılımıyla gerçekleştirilen şenliklerde, spor karşılaşmaları ile çeşitli konferanslar, paneller, tiyatro vedans gösterileri, konser, film ve dia gösterileri gibi etkinlikler yer almakta; açılan stantlar, düzenlenen yarışma, stand-up şov ve turnuvalar öğrencilerin dinlenmesine ve eğlenmesine olanak sağlanmaktadır.

Beslenme
Beslenme
Beslenme
Beslenme